Dračí jezdci

7. března 2009 v 12:56 | Lady a Veve |  Povídky
Ten den bylo krásně.Eragon a Lissia letěli jako o závod.Již byli nad Eldarským lesem a Ještěří řekou.Uprostřed lesa byla mýtina,kde měli přistát.Eragon se svou dračicí Lissiou nevěděli,zda jsou v tomto lese jedinými Dračími jezdci.Ovšemže nebyli.Byli zde ještě dva.Legolas s Neyou.Dva společníci přistáli a dostalo se jim vřelého uvítání.Večer se oslavovalo a to pokračovalo až do rána.Elfové kteří tančili v kruhu se rozestoupili a mezi ně vtancovala dívka.Její vlasy byly černé jako havran ,ale plet byla bílá jako čerstvý sníh.Její oči byly hluboké ,sametově černé avšak chladné.Vlasy byly rozpuštěné a sahaly jí tak asi ke kyčlím.Na sobě měla bílé dlouhé šaty s korzetem nahoře a rukávy byli úzké,ale potom se začali rozšiřovat.
Tancovala tak ladně."C-c-co to?"vyrazil ze sebe Eragon.Mezi Elfy totiž přistál moc vzácný host.Byl to menší,chlupatý modrý dráček."Mackenzie,co tady děláš?Neměla bys být spíš na Ještěří Hoře?"zeptala se vlídně dívka aniž by přestala tancovat."Ano měla."odpověděl dráček"Ale posílá mě Jinar.Letěl na Kaskádové útesy k Oceánu Smrti."šeptla Mackenzie.

"Co?On očekává útok z moře?"zeptala se nevěřícně Neya."Asi ano."zněla drakova odpověd.Eragon moc dobře věděl,jaký útok ty dvě myslely.Útok měl přijít od severu ze Zmrzlé země,protože se Zmrzlouni chtějí pokusit dobýt si nové území na Nardě.Nard´ané se však bez boje nechtějí vzdát a proto vyslali proti Zmrzlounům své nejsilnější bojovníky.Dračí jezdce.Dračí jezdci jsou velmi dobře cvičení bojovníci,kteří jezdí na dracích.Hned za nimi jsou Elfové,potom trpaslíci,čarodějnice a víly.Neye někdo podal meč. Odběhla a když se vrátila byla ve zbroji.Vlasy měla spletené až na některé pramínky ve kterých byla vpletena pírka.Na sobě měla červený plášt se zlatou sponou,černé šaty s červeným lemem,který byl zlatě prošit a na ruce zlatý náramek s vyrytými znaky.

Neya nasedla na Mackanzii a pozvedla meč k pozdravu.Ve vzduchu kroužila Elianor s Legolasem na hřbetě."Počkej!Já jsem taky Jezdec.Poletím s vámi!"zvolal Eragon a vyhoupl se na Lissii.Oba draci se zvedli nahoře se připojili k třetímu."Ahoj bráško."řekla mu Neya."Ahoj sestřičko."odpověděl její bratr Legolas.Lissia,Elianor a Mackenzie vyrazily ke Kaskádovým útesům.Přiletěli právě v čas.Po moři pluli flotily s vlajkami Zmrzlé Země.Z věže
Caer Parravelu vlála červená vlajka se zlatým drakem."Zmrzlouni…jen pojeďte.."zašeptala potichu Neya.Když Dračí jezdci přiletěli blíž ,spatřili velkého bílého draka sedět na jednom z útesů.Drak se díval se přímo na flotilu a vlažné mořské vlnky mu máčely drápy."Jinare!"zvolala v tom okamžiku Neya.Drak se po nich podíval."Sežehneme je ohněm."vysvětlil Jinar.Bílý drak se vznesl do vzduchu a společně s Eragonem a jeho věrnou Lissiou,Neyou a Mackenzie a Elianor s Legolasem se vydal do útoku.


Zmrzlouni dole pod nimi začali střílet z luků a házet po nich kopí.Každému útoku se skvěle vyhnuli.Draci své jezdce vysadili na paluby lodí a sami začali ničit lodě,kde nebyli.Elianor se rozmáchla ocasem a lod pod ní se rozlomila na dva kusy a její posádka se bud začala topit nebo ji rozdrtil Elianořin ocas.Lissia lod nahnala na útesy,kde se její posádka i s lodí rozsekali na kousky.Jinar s Mackenzie si trochu pomohli ohněm.Ted už se bojovalo jen na třech lodích.Legolas měl proti sobě ještě stále tři protivníky,Eragon už svou lod zapaloval, a protože proti sobě měl celkem je 5 protivníků byl rychlejší.Neya bojovala s kapitánem."Tak co,to už máš dost.?"zeptala se provokativně Neya zadýchaného kapitána.Sama nebyla ani trochu unavená.Kapitánovi raději rychle vrazila meč do srdce a poslala ho na onen svět i s jeho lodí.Vyhoupla se Mackanzii na hřbet a ta lod rychle zapálila.Legolas zatím také skolil své tři Zmrzlouny."Tak a je to."řekl si sám pro sebe,zapálil lod a vrhl se na čekající Elianor.Později se šli ti tři v doprovodu asi ještě 10 elfských dětí projít do zeleného lesa.Všude bylo tich.Děti pobíhaly a trhaly lesní plody.Vyšli na palouk,kde bylo jezírko a tam…………….. .to bylo překvapení.Seděla tam Elianor a prováděla nějaký rituál.Doteď zpívající děcka ztichla.Všichni se zastavili.Z druhé strany se blížila Orwen,Orddu ,Orgoch a Rthésálská čarodějnice.Elfové se raději schovali do křoví.Na Elfy a Dračí jezdce si většinou nedovolují,ale Jezdci i Elfové jsou většinou ozbrojení.Ale oni teď nejsou.Je lepší vyčkávat.Prozatím……………… .Elianor měla v drápech zlatou dýku."Co chce proboha dělat?"zeptal se Legolas."Nevím."odpověděla Neya.Zatím se čarodějnice nebezpečně blížily."Co ta tu chce?"zeptala se pro změnu Neya bratra a ukázala na Rthésálskou čarodějnici."Na to se ptáš mě?Co já vím."odpověděl."Ale určitě to nebude nic dobrého.To se vsadím."dodal."Fajn.O umytí nádobí.Přijímám"odpověděla na sázku Neya."Na týden.!"dodala rychle.přeci jenom nechtěla strávit celý měsíc v kuchyni.Raději byla venku.
"Á je tady.To moc dlouho hledat nebudeme."sykla sladce Orwen."Ale Orwen,zlatíčko,to není tvoje svačina."napomenula jí Orddu.
V Orwenině ruce se cosi zablesklo. "Dýka.Chtějí ji zabít!"vykřikla šeptem Neya."Musíme zakročit."naléhal Eragon."Ano."řekl Legolas."Jdeme na to."doplnila do Neya.Všichni tři vystoupili ze křoví."Co vy tu chcete?"zeptala se slizkým hlasem Rthésálská čarodějnice."Co my tu chceme??"zeptala se pobaveně Neya,"Spíš co VY tu chcete.Moc dobře víte,že jsme Dračí jezdci a máme 100x větší moc než vy."podotkla se vztekem Neya."Ovšemže to víme."odsekla Rthésálská čarodějnice.Legolas si všiml proč se čarodějnice odvážili až sem.Pod Elianor leželo poslední vejce Jeleního Hrdlořeza z Karadské rokliny.Nyní ho spatřila i Neya.Něco nesrozumitelně zašeptala a natáhla ruku před sebe.Rozevřela prsty a znovu něco zamumlala.Její prsty se náhle sevřeli a vejce prasklo."Cos to udělala?"zeptala se vztekle Orwen."Nic."zněla Neyina klidná odpověd. A pak pevným hlasem dodala:"Chtěli jste Hrdlořeza použít pro vaše hanebné plány a právě proto jsem to překazila.Vím , že drak to vejce může zničit jen vlastním životem a právě to Elianor chtěla udělat.Ale tak v tom případě od čeho umím kouzlit?""Á ty malá mrcho."sykla Orddu."Za to tě dostanu."dodala."Zkus to."řekla klidným ledovým hlasem Neya."Jdeme?"zeptal se Eragon, který nic z jejich rozhovoru nepochopil. Nevěděl , že Jelení Hrdlořez je nestvůra s třemi hlavami, párem rukou a pěti očima a deseti slizkými výrůstky na hlavě. V ruce míval dýku a podřezával všem krky. Kazajku měl z jelení kůže a žena Jeleního Hrdlořeza snášela vejce z kterých se líhly jejich děti."Fajn ani jeden z nás nevyhrál.Sázka se ruší."snažil se vykroutit Legolas."Jo. To beru."výjimečně souhlasila Neya."Jdeme už??"zeptal se netrpělivě Eragon."Jo. Kdyt už jdeme."odpověděl znuděně Legolas.

Když došli do vesnice, byl již večer. "Tak pozdě?"zeptal se Junior Senior Year. "Hmmmm….." odkašlala si Neya a sjela pohledem na děti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama